Únětice

Obsah webové stránky se upravuje, omluvte prosím případné nedostatky.

Malé ohlédnutí za soutěží Betonárka CUP 2023 1.ročník a 11.kolo ZČHL

Malé ohlédnutí za soutěží Betonárka CUP 2023 1.ročník a 11.kolo ZČHL

Ve dnech 12.-13.8. 2023 proběhly téměř po 4 letech v naší obci soutěže v požárním sportu a to 1.ročník nočních závodů "Betonárka"CUP 2023 a v neděli pak 11.kolo Západočeské hasičské ligy.

Závody se uskutečnili ve známém areálu u koupaliště, kde se soutěže tradičně konají. V letošním roce však účastníci a návštěvníci závodů měli možnost otestovat novou podobu tohoto areálu.

Obec Únětice ve spolupráci se členy Sboru dobrovolných hasičů Únětice 1911 zde vybudovala zázemí pro konání takovýchto akcí. Areál je kompletně osvětlen, je provedena tartanová startovací plocha, vystavěn přístřešek s technickým zázemím a hlavně WC pro návštěvníky.

Otevření tohoto areálu, který členové  SDH pojmenovali  jako "ŽLUNAPARK" oslavili uspořádáním závodů "Betonárka CUP 2023 1.ročník noční soutěže" a 11.kolem ZČHL.

Soutěže s bohatým doprovodným programem byly organizačně velmi náročné.Vždyť v sobotu se nočních závodů účastnilo přes 32 týmů a v neděli ještě více.Kromě množství práce se zajištěním hladkého průběhu závodů, vzorného chodu zázemi - příprava a výdej jídla a nápojů stihli i přes toto vytížení ještě členové našich soutěžních týmů muži "A" , muži "B" a ženy závodit. V sobotu družstva mužů obsadila druhé a třetí místo, družstvu žen se útok nevydařil. V  neděli pak družstva mužů získala první a druhé místo. Ženy pak obsadili velmi pěkné 5.místo.

Odměnou za vydané úsilí pak všem kdo zajišťovali hladký průběh soutěží byla vysoká návštěvnost jak místních občanů tak i občanů z okolních obcí. Akce se tak stala nejen místem krásných sportovních výkonů , ale i místem přátelských setkání. Věříme, že tomu tak bude i nadále.

Vedení SDH velmi děkuje všem členům SDH, přátelům a známým, kteří se podíleli na hladkém průběhu závodů  a vytvořili tak perfektně sehraný tým. Zároveň velký dík patří zastupitelstvu obce a občanům Únětic za podporu, trpělivost, shovívavost a pochopení z narušení jejich komfortní zóny především při nočních závodech.